دوره های آموزشی آیلتس (IELTS)

آزمون آیلتس (International English Language Testing System) معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی برای مهاجرت ، کار و تحصیلات دانشگاهی در کشورهای انگلیسی زبان است. این آزمون همه مهارت های انگلیسی (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن ) را ارزیابی می کند و به گونه ای طراحی شده است که منعکس کننده کاربرد روزمره زبان در تحصیل ،کار و زندگی باشد. یکی از ویژگی های بارز این آزمون بخش شفاهی است که به صورت مصاحبه ای رو در رو با ممتحن بین المللی انجام می شود.

دوره های IELTS در موسسه آیتاک در سه بخش Pre-IELTS و IELTS و Post-IELTS برگزار می شود:

بخش Pre- IELTS :

حداقل سطح مورد نیاز برای این بخش، سطح Pre Intermediate می باشد. در واقع زبان آموزانی که سطح زبانی مبتدی دارند، اساسا باید با کلاس های ترمیک و معمولی و یا خصوصی سطح خود را به سطح Pre-Intermediate برسانند و سپس می توانند وارد دوره های Pre-IELTS شوند.
در این بخش علاوه بر تقویت توانایی و مهارت های زبانی، به صورت ضمنی و پیوسته زبان آموزان را با آزمون و نوع زبان مورد نیاز برای موفقیت در آزمون نیز آشنا می کند، و در واقع دارای اهداف دوگانه می باشد.
داوطلبان پس از تعیین سطح در یکی از سطوح این بخش می توانند در کلاس حضور یابند.
2 مقطع، 4 ترم
هر ترم 17 جلسه
مقطع اول: کتاب MINDSET FUNDAMENTAL که در دو ترم کار می شود.
مقطع دوم: کتاب MINDSET 1 که در دو ترم کار می شود.

بخش IELTS :

2 مقطع، 4 ترم
دو ترم اول 22 جلسه
دو ترم دوم 30 جلسه
تمرکز بر مهارت های زبانی با گرایش آیلتس
آیلتس 1و 2: کتاب MINDSET 2 که در دوترم کار میشود. تعداد جلسات هر ترم 22 جلسه.
آیلتس 3 و 4: کتاب MINDSET 3 که در دو ترم کار میشود. تعداد جلسات هر ترم 22 جلسه.
در این بخش تمامی مهارت های لازم برای کسب نمره مورد نظر زبان آموزان کار میشود.
گفتنی است در طول هر ترم، یک امتحان ماک به عنوان امتحان میان ترم و یک امتحان ماک به عنوان امتحان اصلی گرفته میشود. و زبان آموزانی که حداقل نمره هرترم را کسب نمایند قادر خواهند بود وارد ترم بالاتر شوند.
کسانی که کتاب MINDSET 2 را با موفقیت و تحت سیستم آیتاک به پایان می رسانند کسب نمره حداقل 6، و کسانی که کتاب MINDSET 3 را با موفقیت و تحت سیستم آیتاک به پایان می رسانند کسب حداقل نمره 7 برایشان ترسیم می گردد.
نکته اساسی اینکه، در طول این این 2 دوره ( 4 ترم)، کتب جانبی و جزوه مخصوص آیتاک با زبان آموزان کار می شود.

بخش Post-IELTS:

تعداد دوره: 4 ترم
هر دوره 10 جلسه با تمرکز بر یک مهارت زبانی (Listening, Reading, Speaking and Writing) به صورت مستقل و آمادگی برای آزمون مربوطه
کتاب ها: جزوه مخصوص مرکز آیتاک و کتب Cambridge exams 1-11
. داوطلبانی که دوره های IELTS آیتاک را با موفقیت گذرانده باشند و بخواهند نمره ی بالاتر از 7 در آزمون کسب نمایند، می توانند با گذراندن این دوره ها که بصورت کلاسی و یا کارگاهی برگزار می گردند خود را کاملا برای آزمون اصلی آماده نمایند.
در دوره POST-IELTS تمرکز اصلی بر روی تبیین استراتژی ها گوناگون مختص هر مهارت و همچنین راجع به هر نوع سوال (QUESTION TYPE ها ) می باشد که سرعت عمل داوطلب را در آزمون اصلی بطور قابل توجهی بالا میبرد.
گذراندن دوره POST-IELTS تنها برای کسانی مفید می باشد که از دانش عمومی زبان خوبی بهره می برند.
داوطلبان با انجام تعیین سطح می توانند وارد این سطوح شوند و کسب نمره 6.5 در آزمون ماک آیتاک جهت ورود به این دوره ها الزامی می باشد.
هدف اصلی دوره های IELTSآشنایی و آماده سازی هر چه بیشتر و دقیق تر متقاضیان شرکت در آزمون مربوطه در بازه زمانی کوتاه می باشد، به طوریکه هر متقاضی با هر دانش و توانش زبانی بتواند طی مدتی معین خود را به نمره مورد نظر برساند. مخاطبین دوره های IELTS عمدتا” به شرح زیر می باشند:
متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از ایران
مهاجرت کنندگان به کشورهای انگلیسی زبان نظیر کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلیس
داوطلبان شرکت در آزمون دکترای داخل کشور
زبان آموزانی که می خواهند سطح ارتقای مهارت زبانی خود را با معیاری بین المللی بسنجند.
متخصصان رشته های مختلف که قصد دارند در دوره های تخصصی بین المللی در خارج از ایران شرکت کنند.
آزمون IELTS معیاری است جهانی برای سنجش سطح مهارت در زبان انگلیسی. این آزمون جزو آزمون های سنجش مهارت (Proficiency Test ) محسوب می گردد.
بنابراین طبق تعریف علمی این نوع آزمون ها و نیز بر اساس پژوهش ها و برنامه ریزی های دقیق انجام شده توسط متولیان آن (IDP, British Council ,Cambridge University ) نمرات داوطلبان این آزمون بیانگر سطح مهارت زبانی هر فرد است. لذا مثلا انتظار گرفتن نمره 7 از زبان آموزی که در سطح مبتدی قرار دارد در طول مدتی کوتاه ممکن نیست و هرگونه داعیه ای از این دست ، ارزش کاربردی ندارد. آزمون IELTS بر خلاف گفته های رایج بسیار ، 80 در صد تکنیک و 20 در صد دانش زبانی نیست. طبق توضیحات بالا و نیز با مراجعه به معیارهای سنجش و نمره دهی ارائه شده توسط برگزار کنندگان آزمون (Public Band Descriptors) و یا با نگاهی به یکی از آزمون های گذشته IELTS این موضوع را به خوبی می توان درک نمود. در حقیقت شاید عکس این تصور رایج صحیح باشد.
ارائه دوره های یکسان برای همه زبان آموزان در سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته به بهانه آماده سازی در کوتاه ترین زمان ممکن، موجب اتلاف وقت دانشجویان سطوح بالاتر و کاهش اعتماد به نفس و یادگیری زبان آموزان مبتدی می شود.لذا در آیتاک، دوره ها پس از تعیین سطح و مشخص نمودن نمره دقیق فرد مطابق با معیارهای سنجش آزمون رسمی IELTS ارائه می گردند.
متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از ایران
مهاجرت کنندگان به کشورهای انگلیسی زبان نظیر کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلیس
داوطلبان شرکت در آزمون دکترای داخل کشور
زبان آموزانی که می خواهند سطح ارتقای مهارت زبانی خود را با معیاری بین المللی بسنجند.
متخصصان رشته های مختلف که قصد دارند در دوره های تخصصی بین المللی در خارج از ایران شرکت کنند.
به کمک احتیاج دارید؟ با ما تماس بگیرید