You give us a year, we will give you the world

گوش دادن موسیقی چه تأثیری در یادگیری زبان انگلیسی دارد؟

۲۴ مهر ۱۳۹۶

گوش دادن و نواختن موسیقی چه تأثیری در یادگیری زبان انگلیسی دارد؟

همانطور که می دانید موسیقی غذای روح است. ماهیت وجودی انسان روحش است. برای اینکه همیشه شاد باشیم و بخندیم و انرژی مثبت داشته باشیم باید مراقب انرژی درونی خود باشیم. یکی از راههایی که باعث تقویت ذهن و روح می شود گوش دادن به موسیقی است. البته برای این منظور هر نوع موسیقی ای توصیه نمیشود. موسیقی بی کلام معمولاً تأثیر بیشتری بر روی افراد دارد. در تحقیقاتی که دانشمندان انجام دادند به این نتیجه رسیدند که موسیقی میتواند ضریب هوشی افراد را تا 7 درجه بیشتر کند. همین طور افرادی که می توانند یک ساز بنوازند باهوش ترند و از زندگی اجتماعی بهتری برخوردارند و در تحصیلات خود نیز موفق ترند.

محققان اعلام کردند که مغز موسیقیدانان از لحاظ ساختار و عملکرد با افرادی که با موسیقی آشنایی ندارند تفاوتهای زیادی دارد.

موسیقی باعث می شود که قسمتهایی که در مغز مسئول پردازش و نواختن آهنگ خاص هستند تقویت شده، این بخش ها همچنین توانایی های حرکتی، مهارتهای شنیداری و ذخیره سازی اطلاعات را نیز کنترل می کنند، زمانی که فرد شروع به آموختن یک ساز می کند این قسمتها به طور قابل توجهی رشد میکنند و عملکرد دوران آموزش را روز به روز بهبود می بخشند.

موسیقی روی هر بخش مغز انسان تأثیر می گذارد، و هر دو بخش مغز فرد را به طور همزمان رشد می دهد.

موسیقی انقدر تأثیر گذار است که می تواند هم بر شخص شنونده و هم بر شخص نوازنده تأثیر بگذارد. هم باعث بهبود وضع جسمی و روحی فرد شود و هم باعث تحریک واکنش های عاطفی و ذهنی در فرد شود.

موسیقی باعث میشود که کلمات برای مدت طولانی تری در ذهن باقی بمانند. یادگرفتن موسیقی همراه است با حفظ کردن نت ها و زمانبندی مناسب. بنابراین باعث می شود که کلمات را مدت طولانی تری در ذهن خود نگه دارید.

تأثیر شگرفی که موسیقی بر روی مغز می گذارد باعث می شود که انعطاف پذیری مغز بالاتر رود و قدرت پردازش و یادگیری مغز افزایش پیدا کند. بنابراین گوش دادن به موسیقی یا نواختن یک قطعه موسیقی می تواند تأثیر بسیار شگرفی بر روی یادگیری یک زبان خارجی داشته باشد.

به همین منظور در یادگیری زبان انگلیسی نیز، گوش دادن به موسیقی بسیار توصیه می شود. موسیقی هم باعث آرامش و تغذیه روح می شود و هم بخش شنیداری ذهن را تقویت میکند و در نهایت قوه تخیل را فعال می کند.

شاید در ابتدا با گوش دادن به موسیقی به زبان انگلیسی حتی یک کلمه هم متوجه نشوید، اما از ادامه مسیر دلسرد نشوید. به مسیرتان ادامه دهید. کم کم گوش شما با این مسئله عادت میکند. کلمات را ازیکدیگر تمیز می دهد و لغات بیشتری را حفظ می کند.

برای شروع موسیقی های ملایم و با ریتم آرام را پیشنهاد میکنم، چون باعث میشود که با فهمیدن بخشی از کلمات آهنگ باعث ایجاد حس اعتماد به نفس در شما می شود. این حس شما را ترغیب میکند که بیشتر و بیشتر گوش دهید و بیشتر از قبل بر روی کلماتی که توسط خواننده ادا می شود تمرکز کنید.

برای اینکه بتوانید بیشتر با آهنگ ها ارتباط بر قرار کنید، می توانید متن شعر را از اینترنت جستجو کنید و حتی ترجمه آنرا نیز بدست آورید و با تکرار و تمرین آهنگ خواننده مورد علاقه خود را بخوانید.