You give us a year, we will give you the world

نکاتی در مورد نوشتن ایمیل به زبان انگلیسی

۲۴ مهر ۱۳۹۶

آیا تا به حال در مورد نوشتن ایمیل به زبان انگلیسی فکر کرده اید؟ یا می دانید که انگلیسی زبان ها به چه صورت ایمیل می نویسند؟ امروزه با پیشرفت تکنولوژی ایمیل جای نامه نگاری را گرفته است. در اکثر اوقات افراد برای برقرارری ارتباط خصوصا در ارتباطات کاری، از ایمیل استفاده میکنند.

در کشورهای انگلیسی زبان معمولاً ایمیل های خود را با عبارت: Dear Mr. Elton شروع میکنند.

این عبارت عموماً رسمی است. زمانی که با شخص مورد نظر آشنایی پیدا کردیم، می توان از Hello یا Hi نیز به تنهایی استفاده کرد.

زبان ایمیل غالباً غیر رسمی و بی تکلف است و در آن اصطلاحات اختصاری مثل : I’m , We’re دیده می شود. این اصطلاحات به جز در ایمیل در انگلیسی محاوره ای نیز کاربرد دارند. گاهی هم با اصطلاحات نسبتاً عامیانه ای مانند

.I need to get started quickly

مواجه می شوید.

در مکاتبات شغلی از ذکر تمام اطلاعاتی که مورد نیاز نیستند، صرف نظر کنید. این کار هم در وقت صرفه جویی میکند و هم بازده کار را افزایش می دهد. برای درخواست هایی که فراوون و مکرر مطرح می شوند، بهتر است از پاسخ های استاندارد استفاده شود. در صورت نیاز با چند کلمه خصوصی تغییرات مختصری در آنها به وجود بیاورید.

از رایج ترین و معمولی ترین سلام های پایان هر ایمل می توان به

...With best wishes

...Regards

...Best

اشاره کرد. دقت کنید که همیشه در ایمیلتان شماره تلفن ارائه دهید تا گیرنده بتواند بدون نیاز به اتلاف وقت برای یافتن شماره تلفنتان، با شما تماس بگیرد.

یک توصیه مفید دیگر در خصوص نوشتن ایمیل: هر یک از ایمیل ها یا پیامک هایی را که می خواهید ارسال کنید، قبل از ارسال دوباره بخوانید. اشتباهات املایی، انشایی، دستوری، نقطه گذاری ها را دوباره و چند باره چک کنید. هر غلط املائی یا نگارشی هم در مکاتبات شغلی و هم در ارتباطات خصوصی و شخصی، روی گیرنده تأثیر خوبی نمی گذارند.