خدمات مؤسسه در حوزه پذیرش تحصیلی، شامل ۶ خدمت زیر می‌شود:

 

– ارائه فهرست مناسبترین موسسات آموزشی کانادایی برای شما
– ارئه فهرست تمامی رشته‌های موجود در حوزه‌های مورد علاقه
– اعلام جزییات شرایط و مدارک مورد نیاز هریک از رشته‌ها
– مکاتبه یا مذاکره با موسسه آموزشی کانادایی از طرف شما
– تکمیل فرمها، واریز وجوه و ارائه مدارک به مدرسه / دانشگاه
– پیگیری نتیجه تا اخذ نامه پذیرش قطعی

 

خدمات فوق در ۴ بخش زیر ارائه می شود:

بر خلاف آمریکا، کالج‌ها در کانادا مقدمه‌ای برای ورود به دانشگاه نیستند. این موسسات آموزشی مستقل هستند و به‌صورت تخصصی روی تقویت مهارت‌ها تاکید می‌کنند و هدف آن‌ها تولید نیروی کار است.

 

ما با توجه به رنکینگ و رشته شما، بهترین کالج را برای شما در نظر می‌گیریم. معیار ما برای انتخاب کالج مناسب برای شما دو نکته است:

 

۱-  معتبر بودن کالج

۲- رشته‌ای که مورد نظر شماست و کالجی که در آن می‌خواهید درس بخوانید آینده شغلی و درآمد مناسبی برای شما داشته باشد.

 

کالج‌ها دارای رشته‌های متنوعی هستند و اکثرا خوابگاه دارند.

کسانی که همسرشان در کالج کانادایی به‌صورت تمام وقت مشغول به تحصیل است، می‌توانند Open Work Permit بگیرند و به صورت تمام وقت در کانادا مشغول به کار شوند.

 

همچنین فرزند کسی که در کانادا مشغول به تحصیل است، به صورت رایگان می‌تواند در مدارس کانادایی در بخواند.

 

اگر تصمیم دارید در کالج تحصیل کنید، اما مدرک زبان ندارید نگران نباشید. ما برای شما کالج در نظر می‌گیریم که پذیرش مشروط داشته باشد. یعنی قبل از ورود به کالج یک دوره زبان طی می‌کنید و بعد وارد کالج می‌شوید.

در دست طراحی

دبیرستان‌های کانادا سه نوع هستند: دولتی، خصوصی و کاتولیک (مذهبی)

 

در هر ۳ نوع شانس ثبت نام وجود دارد و انتخاب به عهده‌ی دانش‌آموز است. البته پذیرش در مدارس دولتی را آموزش و پرورش منطقه طبق مدارسی که برای ما اولویت دارند تعیین می‌کنند.

 

ما ۳ مدرسه را با توجه به رنکینگ آن در شهر یا منطقه به اموزش و پرورش معرفی می‌کنیم. گاهی یکی از این ۳ مدرسه و گاهی گزینه چهارم به ما معرفی می‌کند.

معمولا دبیرستان های کانادا ۲ بار در سال پذیرش دارند.

 

مدارش خصوصی نسبت به مدارس دولتی انعطاف بیشتری دارند. این مدارس دارای خوابگاه هم هستند و به دلیل همکاری موسسه ما با برخی مدارس خصوصی پذیرش گرفتن از این مدارس آسان‌تر است.

 

در این مقطع دانش آموزان به خدمات خاصی احتیاج دارند:

۱- خوابگاه: متاسفانه مدارس دولتی فاقد خوابگاه هستند.

 

۲- هماهنگ کردن سرپرست قانونی: افراد زیر ۱۸ سال در کانادا نیاز به یک سرپرست قانونی دارند که در کانادا باشد. این سرپرست را میتوانید خودتان معرفی کنید و اگر شرایط آن برای شما فراهم نباشد ما از موسسات همکار میخواهیم این امکان را برای شما فراهم کنند.

 

والدین می‌توانند بعد از گرفتن ویزای تحصیلی برای فرزند، اقدام برای گرفتن ویزای توریستی برای خودشان کنند و همزمان یا بعد از مهاجرت فرزند به کانادا بروند.

دوره زبان در کانادا با تنوع بسیار زیادی وجود دارد. تقریبا تمام دانشگاه‌های کانادا و هم چنین موسسات زبان و برخی از کالج‌ها دوره زبان انگلیسی یا دوره زبان فرانسوی در کانادا برگزار می‌کنند که طول این دوره‌ها از یک ماه تا دو سال می‌باشد.

 

برای دوره‌هایی که کمتر از ۶ ماه است نیازی به ویزای دانشجویی نبوده و متقاضی می‌تواند صرفا با داشتن ویزای توریستی هم وارد این دوره‌ها شود. برای دوره‌های بیش از ۶ ماه باید ویزای دانشجویی گرفته شود.

 

بسیاری از دوره‌های زبان که در دانشگاه‌ها برگزار می‌شوند حالت پیش‌نیاز برای پوشش دادن سطح زبان مورد نیاز دانشگاه‌ها را دارند. در اکثر دانشگاه‌ها معمولا داشتن نمره یکی از آزمون‌های معتبر برای ورود به دوره‌های لیسانس یا فوق‌لیسانس یا دکتری الزامی است.

 

اگر متقاضی نمره مورد نظر را نداشته باشد، این امکان فراهم است که در دوره‌های آمادگی آن دانشگاه شرکت کرده و مدرک آن دوره را ارائه نماید. گاها دانشگاه‌ها نامه پذیرش فردی که نمره آزمون زبان ندارد را به‌صورت مشروط صادر می‌کنند تا فرد بتواند برای ویزای دانشجویی اقدام کرده و پس از ورود به کانادا  در دوره زبان شرکت کرده و سطح مورد نظر را به دست آورد.

 

مؤسسه PLAY’S نماینده مؤسسات معتبر زبان کانادا می‌باشد و در زمینه ثبت‌نام در دوره‌های زبان فعال است.

به کمک احتیاج دارید؟ با ما تماس بگیرید