You give us a year, we will give you the world

دوره های آموزشی آیلتس

۶ آبان ۱۳۹۶

دوره های آموزشی آیلتس (IELTS)

معرفی IELTS:

آزمون آیلتس (International English Language Testing System) معتبرترین آزمون بین المللی زبان انگلیسی برای مهاجرت ، کار و تحصیلات دانشگاهی در کشورهای انگلیسی زبان است. این آزمون همه مهارت های انگلیسی (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن ) را ارزیابی می کند و به گونه ای طراحی شده است که منعکس کننده کاربرد روزمره زبان در تحصیل ،کار و زندگی باشد. یکی از ویژگی های بارز این آزمون بخش شفاهی است که به صورت مصاحبه ای رو در رو با ممتحن بین المللی انجام می شود.

معرفی دوره های IELTS:

دوره های IELTS در موسسه آیتاک در سه بخش Pre-IELTS و IELTS و Post-IELTS برگزار می شود:

بخش Pre- IELTS :

حداقل سطح مورد نیاز برای این بخش، سطح Pre Intermediate می باشد. در واقعا زبان آموزانی که سطح زبانی مبتدی دارند، اساسا باید با کلاس های ترمیک و معمولی و یا خصوصی سطح خود را به سطح Pre-Intermediate برسانند و سپس می توانند وارد دوره های Pre-IELTS شوند.

در این بخش علاوه بر تقویت توانایی و مهارت های زبانی، به صورت ضمنی و پیوسته زبان آموزان را با آزمون و نوع زبان مورد نیاز برای موفقیت در آزمون نیز آسنا می کند، و در واقع دارای اهداف دوگانه می باشد.

داوطلبان پس از تعیین سطح در یکی از سطوح این بخش می توانند در کلاس حضور یابند.

2 مقطع، 4 ترم

هر ترم 15 جلسه

مقطع میانی: 2 ترم : کتب American English File 2-3 در کنار کتاب های کمکی

مقطع فوق میانی : 2 ترم: کتاب American English File 4 در کنار کتاب های کمکی

بخش: IELTS

تعداد دوره: 2 ترم

تمرکز بز مهارت های زبانی با گرایش آیلتس

تعداد جلسات هر ترم: 15 جلسه

کتاب ها: Complete IELTS (Band score 5-6.5)

بخش Post-IELTS:

تعداد دوره: 4 ترم

هر دوره 10 جلسه با تمرکز بر یک مهارت زبانی (Listening, Reading, Speaking and Writing) به صورت مستقل و آمادگی برای آزمون مربوطه

کتاب ها: جزوه مخصوص مرکز آیتاک و کتب Cambridge exams 1-11

زبان آموزان پس از طی هر کدام از دوره ها می توانند نمره ای بالاتر از 6.5 در همان مهارت کسب نمایند.

نکته 1: متقاضیان می توانند، بر حسب نیاز و یا توصیه کارشناسان آموزشی، دوره ها را به صورت متوالی و یا موازی طی نمایند.

نکته 2: بعد از اتمام دوره NU 5 زبان آموزاندر آزمون mock شرکت می نمایند و بر اساس نمره کسب شده در کلاس های Bridge یا Skills شرکت می نمایند.

اهداف:

هدف اصلی دوره های IELTS آشنایی و آماده سازی هر چه بیشتر و دقیق تر متقاضیان شرکت در آزمون مربوطه در بازه زمانی کوتاه می باشد، به طوریکه هر متقاضی با هر دانش و توانش زبانی بتواند طی مدتی معین خود را به نمره مورد نظر برساند. مخاطبین دوره های IELTS عمدتا” به شرح زیر می باشند:

متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از ایران

مهاجرت کنندگان به کشورهای انگلیسی زبان نظیر کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلیس

داوطلبان شرکت در آزمون دکترای داخل کشور

زبان آموزانی که می خواهند سطح ارتقای مهارت زبانی خود را با معیاری بین المللی بسنجند.

متخصصان رشته های مختلف که قصد دارند در دوره های تخصصی بین المللی در خارج از ایران شرکت کنند.

توضیحات ضروری

آزمون IELTS معیاری است جهانی برای سنجش سطح مهارت در زبان انگلیسی. این آزمون جزو آزمون های سنجش مهارت (Proficiency Test ) محسوب می گردد.
بنابراین طبق تعریف علمی این نوع آزمون ها و نیز بر اساس پژوهش ها و برنامه ریزی های دقیق انجام شده توسط متولیان آن (IDP, British Council ,Cambridge University ) نمرات داوطلبان این آزمون بیانگر سطح مهارت زبانی هر فرد است. لذا مثلا انتظار گرفتن نمره 7 از زبان آموزی که در سطح مبتدی قرار دارد در طول مدتی کوتاه ممکن نیست و هرگونه داعیه ای از این دست ، ارزش کاربردی ندارد.

آزمون IELTS بر خلاف گفته های رایج بسیار ، 80 در صد تکنیک و 20 در صد دانش زبانی نیست. طبق توضیحات بالا و نیز با مراجعه به معیارهای سنجش و نمره دهی ارائه شده توسط برگزار کنندگان آزمون (Public Band Descriptors) و یا با نگاهی به یکی از آزمون های گذشته IELTS این موضوع را به خوبی می توان درک نمود. در حقیقت شاید عکس این تصور رایج صحیح باشد.

ارائه دوره های یکسان برای همه زبان آموزان در سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته به بهانه آماده سازی در کوتاه ترین زمان ممکن، موجب اتلاف وقت دانشجویان سطوح بالاتر و کاهش اعتماد به نفس و یادگیری زبان آموزان مبتدی می شود.لذا در آیتاک، دوره ها پس از تعیین سطح و مشخص نمودن نمره دقیق فرد مطابق با معیارهای سنجش آزمون رسمی IELTS ارائه می گردند.

مخاطبان دوره ها

متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از ایران
مهاجرت کنندگان به کشورهای انگلیسی زبان نظیر کانادا، استرالیا، نیوزلند و انگلیس
داوطلبان شرکت در آزمون دکترای داخل کشور
زبان آموزانی که می خواهند سطح ارتقای مهارت زبانی خود را با معیاری بین المللی بسنجند.
متخصصان رشته های مختلف که قصد دارند در دوره های تخصصی بین المللی در خارج از ایران شرکت کنند.